Alpha taxi prichádza s unikátnou novinkou pre všetkých (nielen) Turčanov

Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Majiteľ taxi služby Alpha taxi Peter Kolaja nám prezradil exkluzívnu novinku, jedinečnú svojho druhu, ktorá už čoskoro uzrie svetlo sveta. Všetci Turčania sa rozhodne majú na čo tešiť.

Prezraďte nám, čo je pravdy na tom, že Vaša taxi služba má pred sebou nejakú veľkú zmenu?

Idem teda s pravdou von. Áno, v tomto roku, kedy oslavujeme pätnásť rokov pôsobenia značky Alpha taxi na trhu, príde radikálna zmena. Hoci tých zmien bude viac, jedna bude naozaj obrovská.

A čo tak vyložiť karty na stôl a odtajniť čitateľom nášho portálu, o čo konkrétne ide?

Rozbehli sme najväčšiu jednorázovú investíciu v taxi službe, v rámci nášho regiónu. Konkrétne hovorím o obnove vozového parku, resp. o obnove a doplnení, plus o vzniku akejsi podznačky. Odteraz všetky autá, ktoré dáme na trh v našom meste, budú elektrické.

Čiže čisté elektromobily?

Áno, rozhodli sme sa investovať do flotily elektromobilov, ktoré budú uvedené pod novou značkou eAlpha. A to z toho dôvodu, aby si bol zákazník naozaj istý, že sa odvezie bez emisií. To „e“ znamená elektrický, rovnako aj ekologický a ekonomický.

Klobúk dole, to je v našom regióne pomerne odvážny a drahý ťah…

Možno, ale odvážnym predsa šťastie praje. Trochu sme bilancovali a rozhodovali sa, akým smerom sa po tých pätnástich rokoch vydať. V hre bolo viacero smerov. Ale keď sme si zrátali, koľko emisií sme za tie roky v meste pustili do ovzdušia, prešiel nás smiech. Stovky ton. Nakoplo nás aj pozvanie od prvej slovenskej bezemisnej taxislužby v Bratislave. Získali sme cenné poznatky a dlho sme sa rozhodovali, či prijať franchisingovú spoluprácu, no nakoniec sme sa rozhodli ísť vlastnou cestou.

Dá sa vôbec niečo také v Martine prevádzkovať? Chýba tu predsa infraštruktúra…

Áno a práve to bol najväčší oriešok. Ale aj tu sa ľady pomaly hýbu, takže dúfam, že aj naším pričinením sa pohnú rýchlejšie. Ak existuje čo i len jediná nabíjačka, dá sa to. Samozrejme, čím viac, tým lepšie. Viedli sme rokovania so súkromným aj verejným sektorom a verím, že to pôjde. Musí. Pomohli nám viacerí nadšenci elektromobility, ako J.M.Martin, predajca automobilov, Habanero steak pub, ako aj iné podniky, kde postupne vyrastú miesta s možnosťou nabiť elektromobil. Tým natrvalo zmenia čiernu dieru elektromobility, akou Turiec v súčasnosti je, na miesto hodné súčasnosti. Samospráva má takisto veľký záujem o čisté formy dopravy na jej území. Región má problém s parkovaním, hustotou premávky, smogom. Zrejme nie sme sami, ktorí si myslia, že elektrické taxíky môžu prispieť k lepšej situácii.

A čo konkurencia?

Neprajníci, pochopiteľne, kričia o neakceptovateľnej podpore súkromnej firmy mestom. Sami nevieme, akou formou, a či vôbec, mesto elektromobilitu podporí, návrhov sme dali radšej viac, pre istotu. Možností má samospráva viacero, a je to len a len na nej. V tomto kontexte by sa javila aj štátna podpora elektromobility ako poskytnutie konkurenčnej výhody, čo je, samozrejme, hlúposť. Odporúčam kolegom prestať kupovať staré autá, to nik nepodporí. Treba investovať do nových technológií, akými tie z oblasti elektromobility rozhodne sú. Aj pre nás je to niečo nové, budeme sa učiť za pochodu.

Takže Vašou prioritou bolo priniesť čistý spôsob prepravy osôb?

Áno, aj. Bezemisná preprava má budúcnosť. Chceme však ľuďom priniesť aj najnovšie technológie, ako aj bezpečnosť, rozhýbať rozvoj infraštruktúry, aby sa vodiči elektromobilov nemuseli nášmu okresu vyhýbať. Ľudia budú mať jedinečnú šancu si na vlastnú kožu vyskúšať, aké to naozaj je viesť sa v elektromobile.

Za novinky sa však platí…

To máte pravdu, dávam však verejný sľub, že sadzba bude plne konkurencieschopná, dokonca bude nižšia, ako naša súčasná kilometrická sadzba. Hejterom vopred odkazujem, že elektromobily nejazdia zadarmo. Nik nemá elektrickú energiu zadarmo.

Takže značku Alpha taxi definitívne pochovávate?

Nie tak celkom. Kvôli súčasným technickým obmedzeniam elektromobilov budeme naďalej pod známou značkou poskytovať populárne lacné diaľkové, hlavne letiskové, transfery. Do momentu, kým sa na trhu objaví použiteľný elektromobil s väčšou prepravnou kapacitou, typu kombi alebo MPV, ponecháme aj v meste aspoň jeden kombík so vznetovým motorom Euro 6 pod značkou Alpha.

Tak nech už to je! Kedy vlastne začnete?

V súčasnosti čakáme na dodanie vozov, potom si necháme nevyhnutný čas na splnenie zákonných požiadaviek pre vozy taxi, ako aj marketingové aktivity, v rámci ktorých Vám prezradím, že určite mnohých povozíme zadarmo.

Nakoniec mi neostáva nič iné, len držať palce.

Ďakujem. Verím, že ľuďom ponúkneme atraktívnu službu s dobrou cenou a pridanou hodnotou v podobe čistej prepravy a že ľudia na to zareagujú. Týmto chcem vyzvať aj všetkých, ktorí by mali nejaké nápady, zlepšováky, komerčné ponuky, ktorí by nám radi pomohli, ktorí by radi prepravovali zamestnancov či hostí ekologicky a podobne, prípadne by radi pracovali pre nás, aby nám neváhali napísať na info@alphataxi.sk.

ZDROJ: Turčania.sk

Komentáre