Aj my sme tu doma – večer o živote cudzincov na Slovensku

Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Obyvatelia Martina a okolia môžu v marci spoznať kultúry a ľudí z rôznych kútov sveta. Stačí v utorok 12. marca o 18. hodine zavítať do kultúrneho centra Barmuseum v Martine na večer Aj my sme tu doma.

Ako sa žije cudzincom na Slovensku? Prečo sa rozhodli prísť na Slovensko? Čo sa tým pre nich zmenilo? To sú prvé otázky pre zaujímavých hostí pôvodom z Afganistanu a Kene, ktorí budú diskutovať počas večera. Ich skúsenosti sa budú striedať s krátkymi filmovými príbehmi cudzincov žijúcich na Slovensku. V ďalšom programe fotografická výstava priblíži život v Afganistane a návštevníci budú môcť ochutnať gastronomickú špecialitu Mantu zo Strednej Ázie.

Vstup na podujatie je bezplatný.

Večer Aj my sme tu doma organizuje Migračné informačné centrum (MIC) Medzinárodnej organizácie pre migráciu (IOM). Viac informácií: www.mic.iom.sk a www.facebook.com/IOMSlovakia.

Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM) je medzinárodná, medzivládna organizácia založená v roku 1951 s cieľom pomáhať presídleným osobám, utečencom a migrantom v Európe. V roku 2016 sa IOM stala súčasťou systému Organizácie Spojených národov ako migračná agentúra OSN. V súčasnosti IOM svojou činnosťou pokrýva širokú škálu migračných otázok vo viac ako 150 krajinách sveta. Ako popredná medzinárodná organizácia na poli migrácie IOM vyvíja v spolupráci s vládami a migrantmi úsilie smerom k riešeniu migračných otázok. Poslanie a činnosť IOM vychádzajú z princípu, že humánna a organizovaná migrácia prináša prospech migrantom aj spoločnosti. Viac informácií: www.iom.int.

ZDROJ: PR správa

Komentáre