Aby sa nám v Martine lepšie žilo

PR články, Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Aj to je krédom občianskeho združenia Kľúč od Martina, ktorého snahou je nájsť kľúč od lepšieho života v našom meste a odomknúť mesto Martin občanom.

Občianske združenie Kľúč od Martina už niekoľko mesiacov spája ľudí, pomáha skvalitňovať prostredie v meste Martin a zapája občanov do spoločných aktivít. Občianske združenie sa od svojho vzniku zúčastnilo viacerých akcií v meste a niekoľko z nich aj organizovalo. Úspešným podujatím bolo hľadanie futbalových talentov na Divadelnom námestí, kde si mohli zašportovať všetky vekové kategórie a šport sa tak dostal medzi ľudí, priamo do srdca mesta. Členovia OZ vidia aký dôležitý je šport pre ľudí v meste a ich snahou je túto oblasť podporiť najviac ako bude možné.

OZ Kľúč od Martina sa už od svojich začiatkov aktívne podieľa aj na zveľaďovaní mesta Martin spoločne s obyvateľmi mesta. „Je dôležité spájať spoločne sily a niečo spolu vytvoriť. Častokrát aj za málo peňazí vieme krok po kroku upraviť svoje okolie a zlepšiť tak život v našom meste. Pomohli sme už zrenovovať preliezačky a okolie bytových domov na uliciach Ševčenkova, Mazúrova či v Detskom Domove v Necpaloch. Upravili sme zeleň na ulici Jozefa Krónera, pomohli sme aj seniorom ,“  podotkol člen občianskeho združenia. OZ Kľúč od Martina chystá v najbližšej dobe veľa podobných aktivít, súťaží a zaujímavých podujatí v meste Martin. „Má zmysel robiť túto prácu a podporovať ju. Robíme to pre nás všetkých a preto uvítame, keď sa nám občania ozvú a pripoja sa k nám počas našich aktivít, prípadne nám dajú tip, kde by našu pomoc uvítali, “ dodal Mgr. Marcel Maťovčík, podporoveteľ OZ Kľúč od Martina.

Tento rok združenie Kľúč od Martina prinieslo do metropoly Turca nástroj Pocitová mapa. Tento nástroj ponúka možnosť aktívneho zapojenia občanov do zberu informácií. Cez Pocitovú mapu môžu ľudia vyjadriť svoj pohľad na mesto. Majú možnosť vyjadriť sa k atraktívnosti verejných priestorov, doprave, zeleni a bezpečnosti v meste. Na základe ich výsledkov sa stanovujú ciele práce a oblasti v meste, kde vie občianske združenie aktívne pomôcť.

„Ľudia majú veľa dobrých nápadov, len nevedia, ako ich môžu zrealizovať, alebo na koho sa obrátiť s prosbou na realizáciu,“ vysvetlil Mgr. Marcel Maťovčík, iniciátor vzniku OZ Kľúč od Martina a jeho aktívny podporovateľ s tým, že práve aj OZ Kľúč od Martina vytvorili ako platformu na realizovanie dobrých nápadov. „Pocitová mapa bude tým úspešnejšia, čím viacej ľudí sa do nej zapojí. Zapojiť sa môžu nielen občania mesta, ale aj jeho návštevníci cez webovú stránku pocitovemapy.sk, “ dodal.

ZAPOJTE SA DO SÚŤAŽE S OZ KĽÚČ OD MARTINA

OZ Kľúč od Martina na svojej Fb stránke vyhlásilo súťaž o najkrajšiu záhradku pred bytovým domom. Obyvatelia mesta Martin sa môžu zapojiť do tejto súťaže do 15.9.2018. Fotografie posielajte na e-mailovú adresu klucodmartina@gmail.com. Svoj hlas môžete odovzdať prostredníctvom facebookovej stránky Kľúč od Martina, na ktorej bude prebiehať verejné hlasovanie a kde nájdete podrobné informácie o priebehu súťaže. Súťažiaci, ktorí získajú najväčší počet hlasov, budú ohodnotení finančnými výhrami, ktoré budú môcť využiť na nákup rastlín a kvetov podľa vlastného výberu a naďalej tak zveľaďovať svoje okolie.

Aby sa nám v Martine lepšie žilo

Aby sa nám v Martine lepšie žilo

ZDROJ: PR článok

Komentáre

ARC PUB MARTIN