9. ročník cestovateľského Festivalu bez hraníc prichádza do Martina

Kultúra, Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Do Martina prichádza martinský a jeden z najväčších cestovateľských festivalov na Slovensku.

Celý program festivalu vrátane sprievodných akcií nájdete na stránke Cestoklubu Martin http://www.cestoklubmartin.sk/festival/festival-bez-hranic-2019/

O festivale:

A o čom bude festival „Bez hraníc“? Snahou organizátorov je vytvoriť priestor na spoznávanie kultúrnych a spoločenských rozdielov v jednotlivých kútoch sveta, a tým znižovať mieru predsudkov a intolerancie medzi ľuďmi. Dôležitým prvkom festivalu je domácou atmosférou prispievať k priateľským vzťahom medzi organizátormi, hosťami a návštevníkmi festivalu.

O programe festivalu:

Festivalové aktivity sú tradične venované aj žiakom základných a stredných škôl. Počas festivalových dní budú môcť detskí návštevníci vidieť zaujímavé prednášky vybraných cestovateľov, hostí jednotlivých dní festivalu.

Festival poskytne príležitosť na osobné stretnutia a diskusie s autormi fotografií, ale najmä s hosťami festivalu. Zároveň sa návštevníci môžu tešiť na tematické kolekcie fotografií Doroty Holubovej pod názvom Atlas žien, Jána Viazaničku pod názvom Dovolenka doma a kolekciu fotografií pacientov psychiatrickej liečebne v Sučanoch pod názvom OSUDY V. Návštevníci festivalu si budú tiež môcť pozrieť najzaujímavejšie fotografie z FEST FOTO SÚŤAŽE 2019.

Festivalový sviatok potrvá od 6. do 9. novembra 2019. Konať sa bude na viacerých miestach, ktoré sú už tradične dané charakterom jednotlivých festivalových dní. Začíname v SNM v Martine – Múzeum Andreja Kmeťa. Druhý deň pokračujeme vo Veľkej zasadačke SNM v Martine. Počas tretieho dňa si festivalový divák bude môcť opäť aj „zašľapať“, keďže prezentácie s prevažne horskou tematikou budú už piatykrát na Chate na Martinských holiach. Organizátori festivalu sa už tešia nielen na prezentácie, ale aj na „čelovkový“ zostup z chaty. Nočnú turistiku považujeme za milé obohatenie festivalového maratónu. Záverečný, zároveň najdlhší a najpestrejší festivalový deň sa začne krátko popoludní a potom bude trvať až do neskorých večerných hodín vo Veľkej zasadačke SNM v Martine.

Komentáre