8. ročník cestovateľského festivalu Bez hraníc sa blíži

Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti ŽSK, Martinský klub priaznivcov cestovania a Slovenské národné múzeum v Martine Vás srdečne pozývajú na 8. ročník cestovateľského festivalu pod názvom Bez hraníc, ktorý sa bude konať 7. – 10. novembra 2018 na viacerých miestach, ktoré sú už tradične dané charakterom jednotlivých festivalových dní.

A o čom bude festival Bez hraníc?

Snahou organizátorov je vytvoriť priestor na spoznávanie kultúrnych a spoločenských rozdielov v jednotlivých kútoch sveta, a tým znižovať mieru predsudkov a intolerancie medzi ľuďmi.

Festivalové aktivity sú už viac rokov určené aj pre žiakov základných škôl. Počas festivalových dní budú môcť detskí návštevníci vidieť najzaujímavejšie žiacke prezentácie z projektu Mosty kultúry III., filmy z festivalu Jeden svet a zaujímavé prednášky vybraných cetovateľov.

Festival poskytne príležitosť na osobné stretnutia a diskusie s autormi fotografií, ale najmä s hosťami festivalu. Aktuálny ročník, podobne ako tie predchádzajúce, sa realizuje prostredníctvom premietania fotografií, filmov a diskusie cestovateľov s divákmi.

Už tradičnou súčasťou bude súťažná výstava fotografií. Zároveň sa návštevníci môžu tešiť na tematické kolekcie fotografií Roberta Tapperta pod názvom #ID, Jany Čavojskej pod názvom Ľudia.

Opäť sa na festivale predstavia tematické práce členov TUFOTÍM-u a rovnako fotografie pacientov psychiatrickej liečebne z kolekcie OSUDY IV. Tešiť sa môžeme okrem iného na zaujímavé hry a súťaže a mnoho iného.

Festivalový sviatok potrvá od 7. do 10. novembra 2018. Konať sa bude na viacerých miestach, ktoré sú už tradične dané charakterom jednotlivých festivalových dní.

Začíname v Cinema Cafe a vestibule kina Strojár. Druhý deň pokračujeme vo Veľkej zasadačke SNM v Martine. Počas tretieho dňa si festivalový divák bude môcť opäť aj „zašľapať“, keďže prezentácie s prevažne horskou tematikou budú už štvrtýkrát na Chate na Martinských holiach.

Organizátori festivalu sa už tešia nielen na prezentácie, ale aj na „čelovkový“ zostup z chaty. Nočnú turistiku považujeme za milé obohatenie festivalového maratónu. Záverečný, zároveň najdlhší a najpestrejší festivalový deň začne krátko popoludní a potom bude trvať až do neskorých večerných hodín v kine Strojár.

Tešíme sa na Vašu návštevu.

Mgr. Radoslav Pančík
metodik pre výtvarníctvo, fotografiu, film a vzdelávanie
Turčianske kultúrne stredisko v Martine
kontakt: Divadelná 656/3, 036 01 Martin
mobil: 0917/ 494 708
tel: 043/ 4132394
http: www.tks.sk

8. ročník cestovateľského festivalu Bez hraníc sa blíži

Komentáre