61-ročný muž z Martina chcel pravdepodobne spáchať samovraždu, zachránili ho policajti

Krimi, Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Ružomberskí policajti v poslednej chvíli zachránili život 61-ročného Martinčana, ktorý sa vo štvrtok (12. 4.) prechádzal po koľajisku medzi mestskými časťami Ružomberka – Hrboltová a Rybárpole. V piatok o tom informoval žilinský krajský policajný hovorca Radko Moravčík.

Pred siedmou hodinou ráno prijalo operačné stredisko Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline oznámenie, že medzi Hrboltovou a Rybárpoľom sa v koľajisku pohybuje osoba. Ružomberskí policajti po príchode na miesto zbadali neznámeho muža priamo v koľajisku. „Opakovane ho vyzývali, aby odtiaľ odišiel, keďže bolo v diaľke počuť trúbenie vlaku. Muž však na výzvy nereagoval. Z uvedeného dôvodu policajti k mužovi pribehli a v poslednej chvíli ho z koľajiska strhli,“ uviedol Moravčík. Následne prešiel po železničnej trati rýchlik.

Muž bol podľa krajského policajného hovorcu dezorientovaný a zmätene reagoval. „Policajti mu poskytli prvú predlekársku pomoc a za účelom zistenia jeho totožnosti ho predviedli na policajný útvar, kde mu bola privolaná rýchla zdravotnícka pomoc,“ uzavrel Moravčík.

61-ročný muž z Martina chcel pravdepodobne spáchať samovraždu, zachránili ho policajti

ZDROJ: TASR

Komentáre