46-ročný vodič jazdil opitý, medzi Turčianskymi Teplicami a Martinom spôsobil nehodu

Polícia zaevidovala na cestách v Žilinskom kraji v uplynulom týždni 33 vodičov pod vplyvom alkoholu. TASR o tom v pondelok informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline Jana Balogová.

Doplnila, že dychovou skúškou namerali 16 vodičom nad jedno promile, u šiestich zistili požitie alkoholických nápojov pod jedno promile a jedenásti vodiči spôsobili pod vplyvom alkoholu dopravné nehody.

V sobotu (5.5.) popoludní spôsobil 46-ročný vodič Škody Octavia dopravnú nehodu na ceste II/519 medzi Turčianskymi Teplicami a Martinom. „Pred obcou Ležiachov neprispôsobil jazdu svojim schopnostiam, prešiel do protismeru a skončil s vozidlom mimo cestu na nespevnenej trávnatej ploche. Policajti mu pri dychovej skúške namerali 1,28 mg/l alkoholu v dychu (2,67 promile). Vodič, ktorý jazdil bez súhlasu majiteľa vozidla, čelí obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky v súbehu s prečinom neoprávneného používania cudzieho motorového vozidla. V prípade preukázania viny mu hrozí trest odňatia slobody až dva roky,“ uviedla Balogová.

V nedeľu (6.5.) v skorých ranných hodinách namerali policajti na miestnej komunikácii v Hornej Lehote (okres Dolný Kubín) 25-ročnému vodičovi Peugeotu 407 pri dychovej skúške 1,14 mg/l alkoholu v dychu (2,38 promile). V prípade preukázania viny mu hrozí trest odňatia slobody až jeden rok.

ZDROJ: TASR, foto: Ilustračné

Komentáre