Polícia: V Žilinskom kraji odhalila minulý týždeň 25 vodičov pod vplyvom alkoholu

Krimi, Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Policajti odhalili minulý týždeň v Žilinskom kraji 25 vodičov pod vplyvom alkoholu. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Žiline Jana Balogová.

Dychovou skúškou namerali deviatim vodičom motorových vozidiel nad jedno promile a siedmim vodičom do jedného promile alkoholu v dychu. Deviati vodiči podgurážení alkoholom spôsobili dopravnú nehodu, uviedla Balogová.

Doplnila, že v piatok (22.12.) vo večerných hodinách spôsobil v Kysuckom Novom Meste dopravnú nehodu 31-ročný vodič Škody Felicia. „Po dopravnej nehode mal vodič vystúpiť z vozidla, odstrániť zadnú tabuľku s evidenčným číslom a z miesta nehody odísť. Vodič neodišiel ďaleko, asi po 500 metroch od miesta dopravnej nehody ho zastavila policajná hliadka. Policajti mu pri dychovej skúške namerali 1,06 mg/l alkoholu v dychu (2,21 promile),“ uviedla krajská policajná hovorkyňa.

V sobotu (23.12.) popoludní namerali policajti na ceste I/18 v Hrboltovej v okrese Ružomberok pri dychovej skúške 44-ročnému vodičovi Renaultu Megane 1,14 mg/l alkoholu v dychu (2,38 promile).

„Obidvoch vodičov obvinili z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, za ktorý im v prípade preukázania viny hrozí trest odňatia slobody až jeden rok,“ uzavrela Balogová.

ZDROJ: TASR

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Komentáre