22-ročný mladík z okresu Rimavská Sobota olúpil v Martine 94-ročnú dôchodkyňu

Krimi, Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Martine obvinil 22-ročného Kristiána (z okresu Rimavská Sobota) zo zločinu lúpeže.Informácie pre Turčania.sk poskytol krajský policajný hovorca Radko Moravčík.

„Obvinený muž mal v uplynulom týždni podvečer v Martine na ulici za použitia fyzického násilia strhnúť 94-ročnej žene z pleca kabelku. Po útoku žena spadla na zem. Obvinený muž mal následne z miesta ujsť na neznáme miesto. V odcudzenej kabelke sa nachádzali osobné veci aj finančná hotovosť. Počas vyšetrovania boli zaistené takmer všetky odcudzené veci (okrem finančnej hotovosti), ktoré budú po vykonaní všetkých potrebných úkonov vrátené oprávnenej osobe. Napadnutá žena utrpela zranenia s dobou liečenia najmenej tri týždne,“ uviedol ďalej hovorca.

Ako na záver dodal, vyšetrovateľ Policajného zboru spracoval na obvineného muža podnet na návrh na jeho vzatie do väzby. Ďalšie okolnosti prípadu sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania.

Mal napadnúť babičku

TOTO JE MUŽ, KTORÝ MAL NAPADNÚŤ 94-ROČNÚ BABIČKUVyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Martine obvinil 22 ročného Kristiána (z okresu Rimavská Sobota) zo zločinu lúpeže. Obvinený muž mal v uplynulom týždni podvečer v Martine na ulici za použitia fyzického násilia strhnúť 94 ročnej žene z pleca kabelku. Po útoku žena spadla na zem. Obvinený muž mal následne z miesta ujsť na neznáme miesto. V odcudzenej kabelke sa nachádzali osobné veci aj finančná hotovosť. Počas vyšetrovania boli zaistené takmer všetky odcudzené veci (okrem finančnej hotovosti), ktoré budú po vykonaní všetkých potrebných úkonov vrátené oprávnenej osobe. Napadnutá žena utrpela zranenia s dobou liečenia najmenej tri týždne. Vyšetrovateľ Policajného zboru spracoval na obvineného muža podnet na návrh na jeho vzatie do väzby.

Uverejnil používateľ Polícia Slovenskej republiky Utorok 2. apríla 2019

ZDROJ: Turčania.sk, foto: KR PZ Žilina

Komentáre