Blíži sa 19. Martinský bicyklový deň po stopách olejkárov a šafraníkov

Najnovšie správy, Správy z regiónu, Všetky správy

Tradičné cyklistické podujatie na propagáciu cykloturistiky v Turci zapisuje tento rok už 19. kapitolu.

V nedeľu 18. júna 2017 o 10:00 hod. vyrazia cyklisti z Divadelného námestia do Kláštora pod Znievom, najvýznamnejšej olejkárskej a šafraníckej obce v Turci. Ešte pred štartom bude na námestí prebiehať registrácia účastníkov cyklojazdy a vyhodnotenie výsledkov súťaže Do práce na bicykli 2017. K dispozíciu budú opäť obľúbené cyklobalíčky s tričkom a inými užitočnými vecami pre cyklistov.

Organizátori naplánovali na trase dve zastavenia, na ktorých im babka bylinkárka priblíži olejkárke tradície v Turci. Na pravé poludnie by mali účastníci na bicykloch doraziť do mekky tohto remesla, Kláštora pod Znievom, kde bude pre nich pripravený chutný guláš a občerstvenie. Po obednej prestávke bude možné navštíviť pamätnú izbu, či kláštor a vypočuť si niečo z histórie obce a pocestovať v čase po stopách olejkárov a šafraníkov. Pre tých, ktorí sa rozhodnú radšej zostať na mieste, budú pripravené drobné súťaže. Podujatie vyvrcholí tradičnou tombolou, v ktorej hlavnou cenou bude aj tento rok bicykel.

Organizátori Turčianska bicyklová skupina JUS, Mesto Martin a PRO Turiec Vás srdečne pozývajú na Martinský bicyklový deň s vôňou byliniek.

Blíži sa 19. Martinský bicyklový deň po stopách olejkárov a šafraníkov

ZDROJ: Dušan Kubička

Komentáre