Polícia: V Žilinskom kraji odhalila minulý týždeň 14 vodičov pod vplyvom alkoholu

Krimi, Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Žilina 18. decembra (TASR) – Policajti odhalili minulý týždeň v Žilinskom kraji 14 vodičov pod vplyvom alkoholu. TASR o tom informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Žiline Radko Moravčík.

„Dychovou skúškou namerali deviatim vodičom motorových vozidiel nad jedno promile, piatim vodičom do jedného promile alkoholu v dychu,“ uviedol Moravčík.

Doplnil, že v sobotu (16.12.) večer namerali policajti na miestnej komunikácii v Belej (okres Žilina) 30-ročnému vodičovi Kia Soul 1,15 mg/l (2,40 promile) alkoholu vo vydychovanom vzduchu. „Policajti mu obmedzili osobnú slobodu a zadržali vodičský preukaz. Poverený príslušník PZ skončil skrátené vyšetrovanie a spis predložil prokurátorovi s návrhom na podanie obžaloby na muža obvineného z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody až jeden rok,“ dodal krajský policajný hovorca.

„Polícia žiada všetkých účastníkov cestnej premávky, aby sa na cestách správali disciplinovane, ohľaduplne, plne sa venovali vedeniu vozidla, sledovali situáciu v cestnej premávke a dodržiavali dopravné predpisy. Každý účastník cestnej premávky môže zodpovedným prístupom prispieť k väčšej bezpečnosti na cestách. Je dôležité uvedomiť si, že na cestách nie sme sami a bezohľadnou a arogantnou jazdou ohrozujeme nielen svoj život, ale aj životy ďalších účastníkov cestnej premávky,“ zdôraznil Moravčík.

ZDROJ: TASR, foto: ilustračné

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Komentáre