11. kolo poriadne premiešalo tabuľku Turčianskej florbalovej ligy

Šport, Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Turčianska florbalová liga (TFL) pokračovala 11. kolom. V ňom si pozíciu lídra upevnil Bernoláčik víťazstvom nad Stormom. Náskok pred Medveďmi zvýšili aj susedia zo Žiliny, ktorí bodovali naplno už vo štvrtom zápase za sebou a figurujú na 6. priečke zaručujúcej play-off.

V prvom zápase o sa stretli tímy Zenit a Black Hawks Žilina. Obe mužstvá nastúpili len na dve formácie a zápas sa začal opatrne. Žilina v ňom dokázala zvíťaziť 4:2. Pomaly sa prediera tabuľkou nahor a zbiera dôležité body.

V druhom meraní síl sa stretli Immortals Martin a Včelín. Včelín vstúpil do zápasu lepšie a v jeho polovici viedol už 3:1. Potom však Immortals zabral a dokázal otočiť stav na 3:4. Včelín však v tretej tretine ešte v presilovke stihol vyrovnať. Potom dvojica Knesl a Kečkeš zariadila víťazný gól vo veľmi kvalitnom zápase, ktorý sa skončil výhrou „nesmrteľných“ 4:5.

V predposlednom zápase sa stretli celky Medvede a Turany. Medvede otvorili skóre už po štyroch sekundách. Zápas bol až do tretej tretiny veľmi vyrovnaný. V nej Turany zlomili Medvede štyrmi gólmi a zvíťazili 8:4. Medvede tak strácajú na postupovú priečku do play-off už 4 body, zatiaľ čo Turany poskočili na 2. miesto zaručujúce priamy postup do semifinále

V poslednom zápase 10. kola sa stretli prvý Bernoláčik a posledný Storm. Bernoláčik síce celý zápas viedol, no Storm nič nevypúšťal a trápil favorita. Body si nakoniec odniesol líder TFL a tak Storm stále ostáva na poslednom mieste tabuľky.

Posledné tohtoročné kolo sa odohralo na Luciu 13.12.2018 a potom bude dlhšia prestávka až do 10. januára 2019.

Výsledky 11. kola TFL

Zenit – Black Hawks Žilina 2:4 / 1:2,1:1,0:1 /
góly: Taraba 1, Grosman 1, – Pochyba 1, Sýkora 1, Bubeník 1, Belko 1,

Včelín – Immortals Martin 4:5 / 2:0,1:4,1:1 /
góly: Martvoň 2, Medvecký 1, Škvrndová 1, – Kečkeš 2, Vaňko 1, Vaňko 1, Knesl 1,

FbK Turany – Medvede 8:4 / 2:3,2:0,4:1 /
góly: Beňo 3, Doležal jr. 2, Janota 2, Šimko 1, – Silvester 2, Kubička 1, Kubička 1,

Bernoláčik – FbK Storm 6:3 / 2:1,2:1,2:1 /
góly: Mazúch 3, Vargončík 1, Hartl 1, Remeň 1, – Hužvár 2, Sabó 1,

ZDROJ: -OK-, foto: Slávka Jankyová